نام: (5 / 1)
title

اتحادیه صنف وانت بار و پیک موتوری تهران

اتحادیه صنف وانت بار

تماس با اتحادیه

تلفن اتحادیه 6473

کانال تلگرام اتحادیه صنف وانت بار
title
title

صدور پروانه کسب سیار برای وانت بار ضروری است

رئیس اتحادیه صنف حمل ونقل بار سبک شهری اظهار داشت: طبق اصل ۹۱ قانون نظام صنفی تمامی فعالان صنفی باید پروانه کسب دریافت کنند؛ اما متاسفانه رای دیوان عدالت اداری باعث شد که واحدهای سیار نتوانند پروانه اخذ کنند به این دلیل که اظهار می دارند وانت به جهت سیار بودن نمی تواند پروانه اخذ […]

رئیس اتحادیه صنف حمل ونقل بار سبک شهری اظهار داشت: طبق اصل ۹۱ قانون نظام صنفی تمامی فعالان صنفی باید پروانه کسب دریافت کنند؛ اما متاسفانه رای دیوان عدالت اداری باعث شد که واحدهای سیار نتوانند پروانه اخذ کنند به این دلیل که اظهار می دارند وانت به جهت سیار بودن نمی تواند پروانه اخذ کند و باید دارای دفتر جهت استقرار باشد.

داود محمدی ادامه داد: این در حالی است که دفتر محل استراحت و استقرار است مانند پیک های موتوری، وانت‎بار نیز زمان استراحت را در منزل می گذراند؛ اما همیشه در دسترسی است. طیف بسیار وسیعی از وانت بارهای سطح شهر تنها درآمد زندگی و امرار معاششان از این طریق است و توان ایجاد دفتر را ندارند؛ لذا دیوان با صدور این حکم باعث سردرگمی و بیکاری بسیاری شده که از هیچکدام از مزایای اجتماعی مانند بیمه تامین اجتماعی نیز نمی توانند استفاده کنند.

وی همچنین گفت: مشکلات صنفی و عدم رسیدگی مسئولان، متاسفانه باعث ایجاد مشکلات عدیده ای برای اعضای صنوف حمل و نقل خصوصا پیک موتوری و وانت بار شده است؛ لذا به فوریت در استانداری جلسه ای مورخ ۱۵/۱۱/۹۷ با عنوان بررسی موانع و مشکلات صنفی وانت‎بار تشکیل شد. از زمان مسئولیت اتحادیه تا کنون ۱۴۰ نامه به تمامی سازمانها، ارگانها و نهادهای ذیربط مبنی بر غیر عادلانه بودن رای دیوان عدالت اداری به جهت عدم صدور پروانه کسب برای واحدهای سیار(وانت بار) ارسال شده است.

محمدی در ادامه افزود: افرادی که در این صنف خواهان اخذ پروانه کسب هستند مطابق قانون از تمامی فیلترهای قانونی مانند اماکن، عدم اعتیاد و… به سلامت عبور و در انتها پروانه دریافت می کنند و هیچ فرقی با مابقی افراد در دیگر صنوف ندارند، از آن پس می توانند به فعالیت و امرار معاش ادامه دهند.

وی تاکید کرد: مسئولان در پی جلوگیری از افراد بی قانون باشند نه افرادی که هم مظلوم و هم قانون مند هستند ، به طور مثال؛ سازمان تامین اجتماعی تنها افرادی را تحت پوشش قرار می دهد که دارای پروانه کسب باشند در غیر این صورت باید افراد مبلغ دو برابری در مقایسه با افراد با پروانه پرداخت کنند، تا سال ۱۳۹۲ حدود ۷۵۰۰ واحد سیار را پروانه کسب داده ایم و با اعلام سازمان صمت و جلوگیری از صدور پروانه کسب تا کنون بیش از ۱۳ هزار نفر خواهان پروانه و ساماندهی هستند؛ اما اجازه صدور نداریم، اتحادیه با تلاش شبانه روزی سعی در احقاق حق اعضاء و افراد مظلوم وانت بار دارد؛ لذا داد سخن خود را به همه ارگانها و سازمانهای مرتبط می رسانم تا جایی که مسئولان با اشراف به موضوع مطالبه حق اتحادیه را قانونی دانسته و خود مبادرت به دستور صدور پروانه کنند، حرف دل ما جز حق نیست و بر اجرای قانون اصرار داریم چرا که معتقدیم حق گرفتنی است.

رئیس اتحادیه صنف حمل و نقل کالای سبک شهری افزود: از مسئولان اتاق اصناف تهران انتظار داریم با ارتباطات خوبی که با وزیر صنعت، معدن و تجارت دارند سخن دل و حق این صنف را به گوش جان مسئولان برسانند تا بتوانیم زودتر به هموطنان خودمان خدمت رسانی کنیم و بار سنگینی از خانواده بزرگ حمل و نقل سبک شهری برداریم.

4
دیدگاه بگذارید

title
3 نظر دادن ها
1 پاسخهای موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرسنجی
4 نظر نویسندگان
titletitletitletitleنوشتن نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از
title
مهمان
حسین

با سلام آقای محمدی من از سال 93 در اتحادیه عضو هستم نزدیک به چهل سال دارم نه جواز کسب بهم دادن و نه بیمه تامین اجتماعی هستم و افرادی که این مشکل را دارند بسیار زیاد است ما هیچ امیدی به آینده نداریم و سخت کار میکنیم تو را بخدا به مشکلات ما رسیدگی کنید

title
مهمان
حسین

با سلام شما میفرمایید پروانه کسب ضروری است بیمه ضروری است پس چرا یک فکری به حال ما نمیکنید ما الان 5سال عضو هستیم اما پروانه کسب نداریم بیمه هم نیستیم تکلیف ما چیست در این شرایط!؟!!!! لطفا پاسخگو باشید. ممنونم از شما….

title
مهمان
بهمن عباس اوغلی
نام: :
     

سلام آقای محمدی
تورخدایه فکری برای پلاک بکنین
ممنون

title
title

آگهی رایگان رانندگان وانت و دفاتر پیک موتوری تهران

/
طرح تشویقی برای دارندگان معاینه فنی برتر
title

طرح تشویقی برای دارندگان معاینه فنی برتر

/
طرح تشویقی برای دارندگان معاینه فنی برتر
title

درخواستهایی جهت ساماندهی حمل و نقل بار و کالای سبک شهری

/
درخواستهایی جهت ساماندهی حمل و نقل بار و کالای سبک شهری
titleپیش ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۸اتحادیه صنف وانت بار و پیک موتوری تهران

پیش ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۸ اتحادیه صنف وانت بار و پیک موتوری تهران

/
پیش ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۸اتحادیه صنف وانت بار و پیک موتوری تهران
title ساماندهی مشروط وانت‌بارها در یک سال

ساماندهی مشروط وانت‌بارها در یک سال

/
ساماندهی مشروط وانت‌بارها در یک سال
title

افزایش ۹.۵ درصدی قیمت CNG

/
تکذیب شایعه افزایش قیمت بنزین
title
title

صدور پروانه کسب سیار برای وانت بار ضروری است

صدور پروانه کسب سیار برای وانت بار ضروری است

صدور پروانه کسب سیار برای وانت بار ضروری است

صدور پروانه کسب سیار برای وانت بار ضروری است

نام: (5 / 1)